Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Finansal Sorunlar
  4. »
  5. Özel Ders Ücretleri Ne Kadar (Matematik, Fen İngilizce)

Özel Ders Ücretleri Ne Kadar (Matematik, Fen İngilizce)

Aydin Duran Aydin Duran -
216 0

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle evlerinde kalan öğrenciler özel ders ile kedilerini kurtarmaya çalıştı. Ancak bu yıl itibariyle LGS ve Üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler ihtiyaç duydukları dersler için özel ders fiyatları ne kadar sorusuna yanıt aramaktadır.

1 Saatlik Özel Ders Ücreti Ne Kadar?

Güncel olarak özel ders ücretleri alınan derse, öğretmenine göre değişmektedir. Bununla birlikte ikamet edilen şehre göre değişen fiyatlardan bahsetmek mümkündür. Bu anlamda belli bir standartlık söz konusu mümkün değildir. Ancak ortalama olarak Özel ders fiyatları saatlik olarak;

  • Matematik 300 – 500 TL
  • Fen Bilgisi 300 TL
  • İngilizce 300 TL

Özel ders fiyatları covid-19 sebebiyle son zamanlarda oldukça ilgi görmeye başladı.  Okulların kapanmasıyla ev yaşamına kapanan öğrencilere bu ders takviyelerinin oldukça faydası olmaktadır. Birebir dersin verdiği verimlilik ile derslerin pekişmesine ve bilgilerin unutulmamasına olanak sağlamaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aynı zamanda öğrencilere öğrenci yardımı yapmaktadır.

Gelecek kaygısı yaşayan öğrenciler için pandemi koşullarına yönelik çalışmalar yaparak ders imkanı veriyoruz. Öğrencilerimizin online okul döneminde yapılan dersleri tekrar ederek, konu hakkında sorular çözüyoruz. Ek olarak ödevler vererek konuların daha da pekişmesine olanak sağlıyoruz. Özel ders fiyatları 2020 yılına göre bir tık artış gösterse de kaliteli eğitimimizi bilen kişilerle kaliteli şekilde ilerlemeye devam ediyoruz.

Özel Ders Başvurusu Nasıl Yapılır?

Özel ders başvurusu nasıl yapılır? Sorusunun cevabını bu yazımız da sizler için yer verdik Ders başvurularını sitemizde bulunan iletişim bilgilerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Öncelikle dersi okuyacak öğrencilerin eğitim düzeyini belirleyin. Bu düzeye bağlı olarak öğretmenlere yönlendirme sağlanır. Çünkü; ilkokul ve ortaokul öğretmenleri farklı şekildedir.  Buna bağlı olarak da ders metodları değişkenlik göstermektedir.

Örnek verecek olursak ilkokul düzeyinde olan bir öğrenci için, dersler temel düzeyde anlatılır. Konu hakkında sorular çözülüp, konuyla alakalı özel ödev verilir. Bir sonra ki derste verilen ödev kontrol edilerek konu tekrarı yapılır ve yeni konuya geçilir.

Pandemi döneminden dolayı hafta sonu yasakları olduğunu biliyoruz. Ne yazık ki şuan bu süreçte özel ders veremiyoruz. Ama, teknolojiye ayak uydurarak, öğrencimizin bir sorusu odluğu zaman canlı videolar ve bağlantılar sağlayarak konu anlatımları yapıyoruz. Okul disiplini, sağlayarak öğrenci, veli ilişkisini dengede tutarak daha düzenli bir çalışma stili oluşturuyoruz. Bu sayede öğrencilerimizin 1 tık daha başarısının artmasına yardımcı oluyoruz.

Özel Ders Ücretleri Ne Kadar
Özel Ders Ücretleri Ne Kadar?

Özel Ders Fiyatları

Özel ders fiyatlarıpandemi döneminde farklılık oluşturmuştur. Okulların kapalı olmasıyla daha sağlıklı ve hijyenli bir alan oluşturmak için evde ders alan öğrenciler için fiyat belirlemesi yapılmıştır. Alınan derse göre ve sınıfına göre fiyatta değişiklikler olmaktadır. İlkokul seviyesinde türkçe, matematik, hayat bilgisi, fen bilgisi, ingilizce gibi temel dersler olmaktadır.

Her dersin işleniş ve fiyat modeli farklılık göstermektedir. 2021 özel ders fiyatları da bu bağlamda değişkenlik göstermeye başlamıştır. Örneğin; matematik ve türkçe dersi alan bir öğrencinin ders fiyatı oldukça uygun fiyatlı olabilir. Bazı özel dersler toplu ders alımına göre de fiyat değişkenliği gösterebilir. Özel ders ücretleri belirlenirken, alınan ders sayısı, alınacak ders saat fiyatına göre belirlenir.  Anlaşılan zaman içerisinde de fiyat değişikliği olmaz.

Özel Ders Kaç Dakika Sürer?

Özel ders  almak isteyen öğrenci velileri ücret ödemesi nedeniyle özel ders kaç dakika sürer sorusuna yanıt aramaktadır. Bu aşamada özel dersler 60 dakika ile 1 saat üzerinden alınmaktadır. Ancak öğretmenin durumuna göre bu süre artış gösterebilir.

Ayrıca, sınava hazırlık döneminde olan öğrencilere de sınava yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Konu tekrarı ve soru çözümleriyle konunun ve dersin pekiştirilmesi sağlanır. Alanında uzman kadrosuyla ekibimize ulaşarak, kaliteli eğitim anlayışımızdan yararlanabilirsiniz. Pandemi koşulları kapsamında yürütülen ders çalışmalarımızla daha başarılı adımlar atmaya devam ediyoruz.

Aile ebeveynleri olarak bizler çocuklarımızın en iyi şartlarda yaşayabilmesi için eğitimine sonuna kadar destek verme içerisindeyiz. Burada eğitimin en doğru şekilde ve etkili alınabilmesi için bire bir ders ile özel dersler ile destekleyen aileler çocukları için ciddi rakamları da gözden çıkarıyor. Özellikle Matematik ve Fen gibi derslerde özel dersler rağbet görürken fiyatlarda bu dersler için oldukça yüksek. Bu aşamada özellikle matematik öğretmenleri de kendilerini daha şanslı görebilir. Sebebi ise daha çok aranılıyor olmasıdır.

Özel ders alımı her geçen gün biraz daha artış gösterse de vergi açısından ekonomiye bir kazancının olmadığını da üstünü çizerek belirtmek gerekiyor. Çünkü hepsi vergi kaydı olmadan özellikle devlet okullarında görevli öğretmenlerce veriliyor. Geçmiş yıllarda dershanelerin kapanması da bu aşamada özel ders veren öğretmenlere yaramış durumda. Bu nedenle talep artışı da özel ders fiyatları için önemli bir etken durumunda.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma