Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Sanal Kart Nedir Nasıl Kullanılır?

Sanal Kart Nedir Nasıl Kullanılır?

Aydin Duran Aydin Duran -
194 0

Sanal kart nedir? Sanal kart banka müşterilerinin fiziksel kart yerine internet alışverişlerinde ve işlemlerinde kullanabildikleri işlem numarasıdır. Bu şekilde internetten EFT ve alışverişinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Sanal kart nedir? Sanal kart internetten yürüttüğünüz bankacılık işlemlerinde fiziksel kart ihtiyacınızı ortadan kaldırarak sadece referans numarası ya da güvenlik numarasıyla alışveriş yapabildiğiniz sisteme verilen isimdir. BKM Express sistemiyle hemen hemen aynı işlevi gören sistem içerisinde, siz sadece bankanız üzerinden oluşturacağınız bir sanal kart ile bütün bankacılık işlemlerinizi internetten halletmeniz mümkün hale gelir. Sistemin birçok avantajı olduğu gibi dezavantajı da mevcuttur. Limitini kendiniz belirlediğini sanal kart uygulamalarıyla, güvenli alışveriş deneyimini yaşamanız mümkün hale gelir. Eğer siz de merak ediyorsanız, sanal kart avantajları ve daha fazlası yazımızın devamında yer almaktadır. Daha fazla finans ve bankacılık konularını takip etmek istiyorsanız, sitemiz üzerinden başlıklara tıklayabilirsiniz.

Sanal Kart Oluşturma

Sanal kart veren bankalar genellikle işlem kesim ücreti de kesmektedirler. Yıllık kart ücretine ekstra bir ücret olarak yansıyabilir. Bunu yapmak yerine kampanya şeklinde müşterilerine sunan bankalar da vardır. Siz de bankanız ile durumu görüşerek, daha sağlıklı bilgiler alabilirsiniz. Sanal kart oluşturmanızın ardından artık sadece internetten bir referans numarası ya da şifreyle alışveriş yapmanız mümkün hale gelir. Eğer daha önce internetten alışveriş yaparken fiziksel kart taşımak zorunda kalıyorsanız, artık bu kolaylığı deneyimlemenizin vakti gelmiş demektir.

sanal kart

Sanal kart silme de bir diğer müşterilerin sıklıkla merak ettiği konulardan birisidir. Eğer bir kart oluşturursanız ve sonrasında pişman olarak kartı silmek isterseniz yapmanız gereken şey aslında çok basit. O ay ki kesim ücreti ve işlem ücreti dönem borcunuza yansıtılır ve kartınız ay sonunda pasif hale getirilir. Sonrasında süreci tamamlamak için dönem borcunuzu kapatmanız yeterli olacaktır.

Sanal Kart Kullanımı

Sanal kart Garanti bankası dahil hemen hemen bütün bankalar tarafından verilmektedir. Garanti bankası kullanıcılarına sanal kart hizmetini işlem kesim ücreti dahilinde sunmaktadır. Ancak kartın avantajlarının yanında aldıkları kesim ücreti oldukça düşük bir miktardır. Kart hırsızlıkları, çalıntı, hırsızlık, hesabınızdan bilginiz dışında kesim yapılması gibi durumlara karşı sizin hesabınızı koruma altına alır. Eğer daha önce sanal kart Akbank gibi alternatif bankalarla çalıştıysanız, bütün bankaların benzer hizmet verdiğini söylememizde bir sakınca yoktur.

Bankacılık işlemlerinizde oluşabilecek bütün olumsuzluklara karşı kendiniz ive yatırımlarınızı güvence altına almak sizin de hakkınız. Bankacılık ve finans konularında sitemizde yer alan yüzlerce makale arasından istediğinizi okuyabilir ve kendiniz için yatırım yapabilirsiniz. Siz de güvenceli bir yatırımı hak ediyorsunuz. Bugün sitemiz içerisinde sanal kart nedir konusunu siz değerli okurlarımızla birlikte incelemeye çalıştık, eğer merak ettiğiniz ya da ilgilendiğiniz alternatif konular varsa ve deneyimlerinizi bizimle paylaşmak isterseniz yorumlar kısmından ya da iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma