Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Yapı Kredi Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)

Yapı Kredi Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)

Aydin Duran Aydin Duran -
225 0

Yapı Kredi Bankası, Bireysel Emeklilik Sistemi’nde 100 TL = 125 TL sloganını kullanarak, müşterilerine bireysel emeklilik ürünlerini tanıtmakta ve Bireysel Emeklilik hizmetlerini, anlaşmalı olduğu Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketi aracılığı ile vermektedir.

Mevcut sosyal güvenlik sisteminin sağlayacağı emeklilik gelirinin, bugünkü yaşam düzeyini sürdürmeye yetmeyeceği ortadadır. Bu nedenle bugünden birikim yapmak ve emeklilik döneminde ikinci bir gelir imkanı daha yaratmak gerekir.

Yapı Kredi BES, akıllı bir adım atılarak Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketinin sunduğu emeklilik planlarından birinin seçilmesini önermektedir. Şirket bireysel emeklilik planları kapsamında müşterilerine Kişiye Özel Plan veya Safran Plan sunmaktadır.

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Şartları

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne 18 yaşını dolduran ve medeni haklarını kullanma yeteneğine sahip olan herkes katılabilir. Sistem gönüllülük esasına dayalıdır ve katılım konusunda bir zorunluluk yoktur. Herhangi bir Yapı Kredi şubesinden kolayca başvuru yapılmaktadır.

Söz konusu her iki planda da şirket, ödenecek en az katkı payı tutarını 120 TL olarak tespit etmiştir. Ancak katkı payı ne kadar yüksek tutulursa, hem devletten alınacak pay yüksek olacaktır hem de emeklilik tarihinde eldeki birikim daha anlamlı olacaktır.

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Avantajları

Bireysel Emeklilik Sistemi’nin önemli bir avantajı devletten alınacak yüzde 25 katkı payı desteğidir. Bunun dışında sistem uzun vadeli bir tasaruf sistemidir ve düzenli bir birikim için disiplin kurmuş olmaktadır. Katılımcıların daha sonra, hem seçtikleri emeklilik planını değiştirme hem de plan içindeki fon dağılımını değiştirme yetkileri bulunmaktadır.

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Giriş Aidatı

Bireysel emeklilik şirketi ile sözleşme yapıldığında, baştan giriş aidatı alınmamaktadır. Ancak, üç yıl içinde sistemden ayrılan katılımcılar aylık brüt asgari ücretin yüzde 75’ini, üç ile beş yıl arasında sistemden ayrılan katılımcılar aylık brüt asgari ücretin yarısını giriş aidatı olarak ödemek zorundadır. Beş yıl dolduktan sonra giriş aidatı bir daha talep edilmemektedir.

Yapı Kredi BES Kampanyası hakkında daha fazla bilgi almak için, hem bankanın http://www.yapikredi.com.tr/ web sitesi, hem de bireysel emeklilik şirketinin https://www.allianzemeklilik.com.tr/ web sitesi ziyaret edilebilir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma