Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. İng Bank Taksitli Destek Hesap (Destek Hesap)

İng Bank Taksitli Destek Hesap (Destek Hesap)

Aydin Duran Aydin Duran -
257 0

İng Bank’ın müşterilerine sunduğu Kredili Mevduat Hesabının adı Destek Hesap olarak hizmete sunuluyor. Hesabınızda para olmasa dahi bu hesabınıza tanımlanan Destek Hesap ile belirlenen limitiniz doğrultusunda ödeme yapabiliyor ve para çekebiliyorsunuz. Kredi Limitinizin hazır olduğu İng Bank Destek Hesap parasal çözüm ortağınız olarak en yakın dostunuz konumunda.

Destek Hesap ve Taksitli Destek Hesap olarak iki farklı çözüm sunan İng Bank, ihtiyaç duyduğunuz anda gerek kredi kartı ödemeleriniz, gerekse fatura, para gönderimi, ya da alışveriş ödemelerinizi anında yapabilme imkanı da veriyor.

Destek Hesap Nedir?

İng Bank şubelerinde mevduat hesabı bulunan kişiler talepleri doğrultusunda bu mevduat hesaplarına destek hesap tanımı yaptırabiliyor. İng Bank’ın KMH hesabı olan Destek hesap kişiye özel limitler dahilin de tanımlanıyor ve aylık düzenli bir şekilde hesabınıza yatan para ile sıfırlanıyor. Ve sıfırlanan hesabınızdaki destek hesap paranızı tekrar kullanabiliyorsunuz.

Destek Hesap İle Hangi Ödemeler Yapılır?

Belli başlı bir ödeme konusu seçmek zor olsa da, eğitim ödemeleri, kira, su, elektrik ve iletişim faturalarını vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile destek hesaptan ödeyebilirsiniz. Ayrıca buradan nakit çekimi yapabildiğiniz için her türlü ödeme yapabilme imkanlarınız da bulunuyor.

Harcama kalemleri bir yana nakit olarak zor durumda olunduğu zamanda mevcut kredi kartınızın asgari ödemesi ile krediniz bulunuyorsa bu kredinize ait taksiti de İng Bank Destek Hesap ile yapabiliyor olmanız zamanla size büyük avantaj doğurabilir. Bu nedenle önemli ve özellikli bir hesap olduğu kanısındayım. Her ne kadar kredi ödemelerinin yapılabilmesi için faiz ödemesinin yapılmış olması gerekiyor olsa da paranız olmadığı zaman ödemenizi yapabilmeniz için iyi bir alternatif.

Destek Hesap Faizi Nasıl Hesaplanıyor?

İng Bank Destek Hesap üzerinden yapacağınız harcama ve nakit çekimler için kullandığınız gün kadar faiz ödersiniz. Bu faiz ise aylık olarak hesaba yansır. Hesabınızdaki tutardan harcama yapmadığınız zamanlar ise bir masraf ödemesi ile karşılaşmıyorsunuz. Bir sonraki hesabınıza nakit girişi olması halinde de bu borcunuz kapanır ve sıfırlanır.  Faiz ve vergi kesintileri de bu hesap üzerinden yapılır.

Destek hesabınızın sizin talebiniz olmadan kapanması mümkün değil. Fakat bu hesaba borcunuz dahi olsa bu borcun faizini ödemeniz gerekir. Faiz ödemesini yapmadığınız zaman hesabınız bloke olabilir. Bununla birlikte hesabınıza tanının limit tutarını da yılda en azından bir kez ödemeniz gerekiyor. Bu ödemeyi yaptıktan sonra da en az 24 hesapta kalmalı.

İng Bank Destek Hesap üzerinden yaptığınız çekim için örnek bir hesaplama yapalım. Örneğin 3 bin lira para çektiğinizi ya da harcama yaptığınızı düşünürsek burada hesaplara yansıyacak olan faiz tutarı yüzde 2,25. 30 gün sonunda ödeyeceğiniz faiz tutarı ise 89,10 TL oluyor. Bu harcama tutarınız 1.000 TL olur ise faiziniz ise 29,70 TL oluyor. 5 Bin lira harcarsanız faiziniz ise 148,50 TL.

İng Bank Taksitli Destek Hesap

İhtiyaç kredisi türü diyebileceğimiz Taksitli Destek Hesap, hesabınıza tanımlanan destek hesabı limiti doğrultusunda alabildiğiniz kredidir. Hesabınızda kendinize ait paranız olmaması halinde nakit ihtiyacınızı 3,6,9 ve 12 vadelere kadar kullanabileceğiniz taksitli destek hesap başvurusunu banka şubesi, internet bankacılığı, ATM’lerden ve 0 850 222 0 600 numaralı müşteri hizmetlerinden yapabiliyorsunuz.

Taksitli destek hesabınızdan alacağınız vadeli kullanım için en az 50 TL olarak yapılıyor. ATM’lerden alacağınız 50 TL ile diğer kanallardan alacağınız limit ise 100 TL ye çıkıyor. Bu kredi kullanımınızın ödemesi ise tam bir ay sonra başlıyor.

İng Bank Taksitli Destek Hesap Hesaplama

3 ile 12 ay arasında alacağınız kredi tutarının hesaplanması için uygulanan faiz oranımız yüzde 2,25. Oran olarak güncel tüketici kredisi faizlerine oranla iyi diyebileceğimiz bir oran. Alacağınız 5 bin lira taksitli destek hesap için ödeyeceğiniz toplam tutar 5.920 TL oluyor. 12 aylık ödemeniz ise 493 TL olarak hesabınızdan kesiliyor. Hesaplamalar ve diğer ayrıntılar için İng Bank Hesaplama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İng Bank Destek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

İng Bank Destek Hesabı olabilmesi için öncelikle banka şubeleri üzerinde bir hesabınız olması gerekir. Açtıracağınız vadesiz mevduat hesabına tanımlanan destek hesap sizin talep tutarınız ile geliriniz arasında orantılı olarak gerçekleştirilir. Bu hesabınızın açılıp tanımlanabilmesi için İng Bank şubelerine gitmeniz gerekir.

Destek Hesap Açılmasında İstenilen Belgeler

Bankanın verdiği bu hizmetten faydalanmak için istenilen belgeler kişiden kişiye göre değişiklik gösteriyor. Banka şubesinden maaş alan kişilerdenseniz burada bir belge istenmeyebilir. Fakat maaşınızı almıyorsanız banka sizden gelir belgesi, kimlik gibi hususları isteyecektir. Bu noktandan sonra sizin kredi notunuz ve diğer ayrıntılarınız incelendikten sonra hesabınız açılır ve hesabınıza İng Bank KMH destek hesap tanımı yapılır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma