Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. İş Bankası İban Sorgulama, İban Numarası Hesaplama

İş Bankası İban Sorgulama, İban Numarası Hesaplama

Aydin Duran Aydin Duran -
268 0

IBAN sözlük anlamı olarak uluslararası bankacılık hesap numarasını içermektedir. Bu sayede farklı ülkelerdeki bankalarda hesabı olan birey ve kurumlar; birbirleriyle olan finansal işlerinde IBAN’ı kullanabilecektir. İş Bankası’nın müşteri portföyü de bu konuda oldukça geniştir. Bu amaçla İş Bankası IBAN numarası uygulamasına hemen geçerek, müşterilerine gerekli olan kolaylığı sağlamıştır. IBAN numarası uygulaması dünyada genel geçer bir kavram olduğu için, bu numarayı kullanarak işlem yapan kişilere İş Bankası, farklı fırsat ve kampanyalar düzenlemiştir.

İş Bankası IBAN nasıl öğrenilir?

İş Bankası; kendi müşterilerine 7/24 saat boyunca IBAN öğrenme imkanını sunmuştur. Bu sayede kişiler gerekli olan tüm vakitlerde IBAN numaralarını öğrenebileceklerdir. Bunun yolu mobil uygulamaya girilmesi gereken bilgilerden geçmektedir. Ayrıca İş  Bankasının oldukça kapsamlı olan İnternet Bankacılığı sayesinde kartınızın 16 haneli numarasını, diğer bilgilerle beraber girdiğinizde IBAN numaranız size iletilecektir. Tabi ki herhangi bir İş Bankası şubesine gitmeniz durumunda IBAN numaranız size gerekli evraklarla beraber verilecektir.

İş Bankası IBAN’ın kullanımından doğan avantajlar nedir?

İş Bankası IBAN numarasının kullanımı sayesinde, ticari işletme ve bireysel kullanıcılar gerekli para transferlerini sağlayacaktır. Düşündüğünüz takdirde önceden bu para transferleri elden yapılmaktaydı. Bu işlemin taraflarından biri bu işlemi reddettiğinde, kanıtlamak için elinizde kuvvetli deliller olması gerekmekteydi. Bu tarz sıkıntılar yüzünden de ticari faaliyetler ve gerekli ödemeler oldukça yavaş işlemekteydi. İş Bankası IBAN kullanımı sayesinde artık bu işlemler saniyesinde yerine gelmektedir. Hızlı ve daha güvenilir bir hal alan para transferleri daha çok kullanılır hale gelmiştir. Artan bu kalite ve hızdan dolayı asıl beklenti, IBAN ile yapılan işlemlerin fiyatlarının artması yönündeydi. Fakat; bankalar bu işlem kalitesinde bile maliyetleri düşürerek, daha tercih edilebilir hale getirdiler. Bu da müşterilerin avantajına olan etkilerden birisi oldu. İş Bankası IBAN’ın Merkez Bankasının piyasalara uygulayacağı politikaları etkilemesi gibi bir avantajı da vardır. IBAN üzerinden elektronik para transferleri sayesinde nakit akışı Merkez Bankası tarafından analiz edilebilir hale gelecektir. Bu sayede de doğru bilgiler eşliğinde Merkez Bankası, piyasalara hangi şiddette ve türde ekonomik müdahale uygulayacağına karar verecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma