Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Yapı Kredi Bankası Yatırım Dünyam Nedir?

Yapı Kredi Bankası Yatırım Dünyam Nedir?

Aydin Duran Aydin Duran -
217 0

Türkiye’de yapabileceğiniz yatırıma aracılık edebilecek yatırım şirketleri ile bankalar farklı uygulamalar eşliğinde hizmet veriyor. Bu hizmetin Yapı Kredi Bankasındaki adı Yatırım Dünyam olarak sunuluyor.  Güncel uygulamalar listesinde ilk sıralarda yerini bulan Yapı Kredi Yatırım Dünyam kullanıcılarına sayısız fırsat veriyor ki, alternatifler arasındaki yerini bulacaktır diye düşünüyorum.

Yatırım Dünyam Avantajları

Telefonunuza indirebileceğiniz uygulama ile alacağınız hizmetlere dair bilgi için yeni bir internet sitesi yayınlayan Yapı Kredi Bankası tüm unsurları müşteriler ile paylaşmış. Bu anlamda yapılacak sözleşme eşliğinde tüm ayrıntılara yer verilmiş ki, hem kullanıcı hakkı hem bankanın hakları dikkate alınmış. Bu nedenle imzalanacak sözleşmenin ayrıntıları ile haklarınızın öğrenilmesi önemli aşamalardan bir tanesi.

Sunulan Hizmetler

Yatırım Dünyam uygulamasına demo başvurusu yapıyor olmanız mevcut kullanıcılar ve henüz banka müşterisi olmayan kişiler için önemli. Zira özellikle hisse alım ve satımı için oluşan Borsa İstanbul üzerinden yapılacak işlemler hakkında bilgisi çok az olan hatta olmayan vatandaşlar bulunuyor. Bu vatandaşların yatırımlarını yapabilmeleri için bir anlamda eğitim anlamına gelen demo girişi ile anlık olarak döviz alım satım yada hisse senetleri ile ilgili veriler eşliğinde işlem yapma imkanlarınız oluyor. Ayrıca yatırım düşüncesi olan ve yatırımını yapamayan kimselerin bu esnada potansiyellerini test etme imkanları da sunulmuş oluyor.

Yatırım Gücünüzü Geliştiriyor

Yatırım unsurlarını hızla alam ve satımı yapmanıza, yaptığınız sanal yatırımlar ile kendinizi geliştirmenize, yeni yatırım unsurları yaratmanıza, yatırım araçlarının sizlere hangi aralıklarda neler kazandırdıklarına, oluşan rakamlar ile istediğiniz seviyelere gelen yatırımların size alarm eşliğinde bildirilmesine yardımcı olana Yapı Kredi Yatırım Dünyam özellikle incelenmesi gereken bir bankacılık ürünü.

Banka sunmuş olduğu bilgi ve istatistikler eşliğinde yaptığı paylaşımlar tamamen bilgi amaçlı. Mevcut rakamların oluşması sonrasında yasal olarak BİST verileri 15 dakika gecikmeli olarak veriliyor. Bu nedenle danışmanlık olarak algınmamalı. Çünkü yatırım için alınacak danışmanlıklar kişiye özel olarak sunuluyor ve muhtemel kazançlar ile riskleri beraberinde rapor halinde sunabilen bir hizmet. Bu nedenle Yapı Kredi Bankası Yatırım Dünyam bir danışmanlık uygulaması ve hizmeti değil.

Verilen uygulama ile hizmetin ücreti yok. Fakat yapacağınız yatırımlar sonucu oluşan alım ve satım rakamları üzerinden tüm banka ve finans kuruluşlarında olduğu gibi komisyon ve vergi ödemeleri yapmanız gerekiyor. Yapılan alım satımlar için cayma hakkınız yok. Zira bu durum sözleşmede de belirtilmiş durumda.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma