Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Ziraat Bankası Yatırım Hesabı Açma, Yatırım Yolları

Ziraat Bankası Yatırım Hesabı Açma, Yatırım Yolları

Aydin Duran Aydin Duran -
203 0

Devleti arkasına alan en büyük bankamız konumundaki Ziraat Bankası geniş şube ağı ile en çok müşteriye ulaşan bir konumda bulunuyor. Bu nedenle de yatırım yapmak isteyen kişilerin ilk tercihlerinden birisi Ziraat Bankası Yatırım Hesabı farklı yatırımlar ile cazip haline geliyor.

Çiftçiden memura kadar farklı bir müşteri potansiyeline sahip olması nedeniyle geniş bir ürün yelpazesi sunmak zorunda olan Ziraat Bankasının onlarca yatırım aracı bulunuyor. Bu yatırımlar başlıca;

* Vadeli Vadesiz Altın Hesabı

* Mevduat Hesapları

* Hisse Senedi

* Hazine Bonoları

* Repo

*Altına Dayalı Kira Sertifikası

* Eurobond

* Yatırım Fonları

* VIOP

* Ziraat FX

Ziraat Bankası Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankasının dijital yollarını kullanan kişiler yani internet bankacılığını kullanan tüketiciler anlık olarak bankanın yatırım ürünlerinden birine parasını yatırabiliyor. Hesabı olmayan kişilerin ise banka şubesine giderek hesap açması gerekiyor. İnternet bankacılığından giriş sonrası istedikleri zaman alım ve satım yapabilen kullanıcılar aynı zamanda istediği yatırım aracı için ayrı hesap açması da mümkün hale getirilmiş.

Altına dayalı kira sertifikası ile mevcut yastık altı altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla başrolü oynayan Ziraat Bankası bu anlamda önemli yollar kat etti. Fakat hâlâ tonlarca altının evlerde tutuluyor olması nedeniyle bu ürünün üzerinde duruluyor ve daha cazip hale getirilmeye çalışılıyor.

Altın hesabı açmaya müsait olan bankanın bu ürün içinde farklı ürünleri bulunuyor. Ziraat Bankası Altın Hesap, Vadeli Altın Hesap ve Vadesiz altın hesap ile kira sertifikası sadece altına dayalı olarak yapılan yatırımların başını çekiyor.

Mevduat hesaplarına yapılan yatırımlar az gelir ama sağlıklı yatırım yapmak isteyen kişilerin tercihi konumunda. Ziraat Bankasında mevduat hesabı açmak için TL ve döviz kurlarından birini seçebiliyorsunuz. Ziraat Bankası Vadeli Dolar Hesabı açılması neticesinde yine dolar kuru üzerinden yatırımcısına kazandıran bir araç halinde.

Ziraat Bankası Hisse Senedi Alım ve Satımı

Hisse senedi alımı yapmak isteyen kişiler de bu hesaplarını internet bankacılığı üzerinden açabiliyor olsa da, bu hizmet için ayrıca sözleşme imzalaması gerekiyor. Bu sözleşmeyi imzalayabilmeniz için de banka şubesine gitmeniz gerekiyor.

Hisse senedi alım ve satımı için Ziraat Bankası hesaplarını kullanmanız halinde banka size önemli hizmetleri de sunuyor. Ziraat Trader, Ziraat Mobil sayesinde tüketiciye anlık olarak borsa verilerini aktarıyor. Ayrıca bu işlemler için 2015 yılı sonundan itibaren aldığı komisyon ücretlerini de yükseltmeyen banka önemli bir alternatif halinde.

Ziraat Bankası üzerinden yapacağınız alım ve satımlar için 50 bin liraya kadar olan hacimler için on binde 15 oranında komisyon ödüyorsunuz. Bu rakam 1 milyon ve üzeri olursa onbinde dört gibi çok düşük bir komisyon alınıyor.

Ziraat Bankasının yatırım araçları ve hesapları hakkında her türlü desteği banka çalışanları talep eden kişilere veriyor. Özellikle vadeli hesap açımı ile yatırılan yatırımın karşılığı ne kadar alınacağı gibi hususlar Ziraat Bankası şubelerinde sizleri bekliyor.

ZiraatFX Foreks

Foreks piyasasındaki Ziraat Bankasının markası olan ZiraatFX yaygın hizmet ağına sahip. Bu nedenle oldukça zengin bir yapıya sahip olmasının yanında zengin bir ürün çeşitliliğine sahip. Bu nedenle gelişen teknoloji il birlikte Türk Sermaye Piyasası açısından da Ziraat Yatırım Menkul Kıymetler olarak ZiraatFX markası ile hizmetine devam ediyor.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma